Į Kauno LEZ ateina dar dvi bendrovės


Kauno rajono savivaldybės taryba liepos 24 dienos posėdyje patvirtino žemės sklypų Biruliškių kaime, Karmėlavos seniūnijoje detalųjį planą. Šis sprendimas susijęs su Kauno laisvosios ekonominės zonos plėtra –formuojami du taisyklingi stačiakampio formos 5,1 ha ir 2,6 ha sklypai, kuriuose kursis dvi įmonės „Axis Industries“ ir „Finnfoam“. Su abiem bendrovėm Kauno LEZ valdyba yra sudariusi sutartis, pagal kurias į Kauno rajoną ateina 80 mln. Lt investicijos, bus sukurta 250 naujų darbo vietų. Abi bendrovės Kauno LEZ plėtos savo veiklą.
Praėjusių metų gegužės 23 dieną AB „Axis Industries“ su Kauno LEZ valdymo bendrove pasirašė žemės subnuomos sutartį, ir iki 2010 metų savo gamybines bazes bei centrinę būstinę įkurdins Kauno LEZ teritorijoje. Didžiausiam per įmonių grupės istoriją plėtros etapui bus skirta 70 milijonų litų investicijų. Įmonė planuoja pastatyti 16 tūkst. kvadratinių metrų ploto gamybines patalpas bei 5 tūkst. kvadratinių metrų ploto administracinį pastatą.

Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje „Finnfoam“ įsikurs 2,45 ha plote. Įmonė zonoje ketina investuoti apie 10 mln. litų, pastatyti apie 10 000 kvadratinių metrų pastatą ir sukurti apie 20 naujų darbo vietų.

Įmonė „Finnfoam“ yra didžiausia Suomijoje suomių kapitalo šilumos izoliacijos gamintoja bei didžiausia XPS šilumos izoliacijos gamintoja Skandinavijoje. Įmonė įkurta 1982 metais, apyvarta 2006 metais sudarė 44,4 milijono eurų. Pagrindinis įmonės „Finnfoam“ gaminys - šilumos izoliacinės plokštės. Plokštės gaminamos iš polistireno ekstruzijos būdu, kurio dėka porų struktūra tampa visiškai vientisa ir uždara. Trys skirtingo dydžio gaminimo linijos sudaro geras galimybes visiems plokščių storiams bei pelningai gamybai.

„Axis Industries“ grupės įmonės jau daugiau kaip 15 metų dirba biokuro energetikos, šiluminės technikos, pramonės ir energetikos objektams skirtų inžinerinių sprendimų, pramoninių ir energetikos įrenginių priežiūros ir aptarnavimo bei statybų valdymo srityse. Įmonės grupių pardavimai 2007 metais buvo 66 mln. eurų.

„Axis Industrines“ – pirmaujanti Lietuvoje ir pripažinta Europoje pramonės, energetikos ir statybos kompanija, kurios lyderystę lemia inovatyvūs sprendimai, darantys įtaką šio sektoriaus technologijų vystimosi tendencijoms, bei veržli plėtros strategija, įgyvendinama panaudojant aukštą darbuotojų kompetenciją. Iš viso grupės įmonėse dirba daugiau nei 900 darbuotojų.

Tarp „Axis Industries“ grupės klientų – daugelis didžiųjų šalies pramonės ir energetikos bendrovių: „Mažeikių nafta“, „Lifosa“, „Achema“, „Lietuvos elektrinė“, VST, „Rytų Skirstomieji tinklai“, „Neo Group“, „Malsena“, kitos šilumos ir vandens tiekimo, chemijos, maisto pramonės įmonės, o taip pat klientai Latvijoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Vokietijoje, Slovakijoje, Lenkijoje, Rumunijoje bei Bulgarijoje.

Kauno LEZ teritorijoje šiuo metu jau veikia UAB „Elinta“, „LEZ Kausta logistika“ ir „Lavisa LEZ terminalas“. Rudenį turėtų įvykti UAB „Aurantijus“ patalpų atidarymas ir prasidėti „RytArnos“ statybos darbai.

KRS inf.