Nacionalinė karjeros savaitė Karmėlavos Balio Buračo gimnazijoje


Lapkričio 19-24 d. šalies mokyklose vyko Lietuvos 100-mečio nacionalinė karjeros savaitė – šeštus metus projekto būsiu_ organizuojama mokinių profesinio orientavimo iniciatyva.

Karmėlavos Balio Buračo gimnazija jau ne vienerius metus dalyvauja šiame projekte. Šiais metais į įvairias būsiu_ siūlomas veiklas įsijungė dar daugiau gimnazijos mokytojų ir mokinių.

Gimnazijoje 5-8 ir I-IV klasių mokiniams vyko integruotos pamokos, kuriose viešėjo įvairių mokymo įstaigų darbuotojai, užimtumo tarnybos, verslo įmonių atstovai, buvę gimnazijos mokiniai. Į ugdymo turinį buvo integruojamas finansinis raštingumas, verslo vadyba, lyderystės ir savęs pažinimo žinios. Buvę gimnazijos mokiniai, šiuo metu sėkmingi įvairių sričių darbuotojai, dalijosi savo įžvalgomis ir patarimais. Keliose pamokose su savo karjera ir darbine veikla supažindino mokinių tėvai. Pradinių klasių mokiniai lankėsi Karmėlavos pašto skyriuje, Juozo Vitkaus inžinerijos batalione Kaune, Miko ir Kipro Petrauskų lietuvių muzikos muziejuje Kaune. Vyresnių klasių mokiniai taip pat vyko į ekskursijas įvairiose įmonėse ar įstaigose.

Lapkričio 22 d. gimnazija sulaukė ypatingų svečių. Tiesioginę pamokos apie sveiką mitybą transliaciją iš technologijų klasės surengė „Virtuvės mitų griovėjų“ komanda. Stebėti Alfo Ivanausko pamokos gyvai visi norintys negalėjo dėl vietos stokos, tokia garbė atiteko 6b ir Ia klasėms. Kiti mokiniai ir mokytojai pamoką stebėjo internetu, prisijungę prie projekto būsiu_.

Apibendrinus nacionalinės karjeros savaitės veiklas galima teigti, jog visa gimnazijos bendruomenė supranta – karjera turi būti planuojama nuo mažų dienų.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Jurgita Stripeikienė