Eglutės įžiebimo šventė Karmėlavos seniūnijoje 2017 m.


Kai penktadienio vakare, po sunkios darbo savaites visi skubėjo į jaukius ir šiltus namus, Karmėlavos miestelio gyventojai rinkosi prie seniūnijos. Naujai kuriamo parko teritorijoje visus pasitiko nuostabiai pasipuošusi žaliaskarė. Eglutę padabino Karmėlavos seniūnija, Balio Buračo gimnazija ir Karmėlavos seniūnijos bendruomenės centras „Židinys“.

Šventė prasidėjo nuo augintinių kalėdinių kostiumų konkurso, kurį nuotaikingai suorganizavo Ramučių kultūros centro darbuotojos. Linksmi buvo visi – tiek šuniukai, tiek jų šeimininkai.

Netoli scenos buvo kuriamas Kalėdų senelio paštas, šalia kvepėjo karšta arbata ir kava, kuria nemokamai visus sužvarbusius šventės dalyvius vaišino bendruomenės centro ‚Židinys“ savanoriai. Vyravo puiki nuotaika. Niekam nesutrukdė netgi prasidėjęs lietus, visų veiduose švytėjo šypsenos ir gera nuotaika.

Neilgai trukus ant scenos pasirodė pirmieji atlikėjai. Teatralizuotą koncertinę programą pradėjo šmaikštūs Kalėdų Senelio patikėtiniai kartu su vaikų šokių kolektyvu „Bonus“, moterų šokių grupe „Saulėgrąža“, Karmėlavos Balio Buračo gimnazistais ir operos soliste Evelina Pilipavičiūte. Scena prisipildė daugybe nykštuku ir snieguolių, vaikučiai neatitraukė akių nuo scenos, kur tuoj tuoj turėjo pasirodyti Kalėdų senelis. Gera nuotaika buvo perduota akimirksniu, kai pasirodęs Kalėdų senelis su savo patikėtiniais – Nykštukais ir Snieguolėmis, tam tikrų burtų pagalba, padedant visiems susirinkusiems įžiebė eglutę! Visi buvo nustebę, jog ši gražuolė visa laiką augo mokyklos sode tarp kitų medžių, ir tarsi
laukė, kad galėtų pasipuošti ir visiems parodyti, kokia daili ir nuostabi užaugo.

Šventės dalyvius sveikino Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, buvęs Karmėlavos seniūnas – Šarūnas Šukevičius, Karmėlavos seniūnė – Violeta Armolaitienė, Karmėlavos šv. Onos parapijos Klebonas – kun. Virginijus Veprauskas, Karmėlavos girininkijos girininkas, Kauno rajono savivaldybės tarybos narys – Jonas Mačiulis.

Šventė įsisiūbavo, kai dangų nutvieskė fejerverkai! Neužilgo Kalėdų senelis pasikvietė savo padėjėjus, „Židinio“ bendruomenės narius, kad padėtų apdovanoti nekantraujančius vaikučius pirmomis šventinėmis dovanėlėmis – Nykštukų kepuraitėmis ir saldainiais. Scena tuojau pat prisipildė nykštukais. Tėveliai sunkiai juos galėjo nuvesti nuo scenos, naujos pareigos viliojo Nykštukus. Visus pagavo geros nuotaikos sūkurys!

Kalėdų seneliui išvykus aplankyti kitų vaikučių, scena užvaldė grupė "Džentelmenai".

Nerealus ritmas, puikus bendravimas su publika išjudino visus. Kartu šokom, plojom, lingavom ir trypėm. Darganoto oro ir po paltais besiskverbiančio šaltuko neliko nei kvapo.

Šventės dalyviai džiaugėsi ir dėkojo šio puikaus renginio organizatoriams - Karmėlavos seniūnijai, Karmėlavos seniūnijos bendruomenės centrui „Židinys“, Ramučių kultūros centrui (už puikią režisūrą) ir Balio Buračo gimnazijai - už gražią ir jaukią, pritraukusią didžiulį būrį vietos gyventojų, šventę. Didžiuojamės, kad ir mažas miestelis gali turėti puikų renginį, kuris suartina, suburia ir stipriau priverčia pajusti artėjančių Kalėdų dvasią ir bendruomeniškumo jausmą.

Renginys dalinai finansuotas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 metų veiksmų plano 2.3 priemonę "Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse". Projekto "Gerumo angelas" vykdytojas - Karmėlavos seniūnijos
bendruomenės centras "Židinys".

Taip pat širdingai dėkojame rėmėjams – UAB Aviacijos kompanija „Aviabaltika“, UAB „Hewlvina“, UAB „Ryterna“, UAB „Reimpex Kaunas“, UAB „Bilijardai“ ir UAB „DPD Lietuva“

Karmėlavos seniūnijos bendruomenės centro „Židinys“ narės: seniūnaitė Genovaitė Viršilienė ir Rima Šuliokienė