Mokinių etnokultūrinė ekspedicija „Balio Buračo takais"


2017 m. gegužės 5 d. rytą Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos 89 gabiausi ir darbščiausi (5-11 kl.) mokiniai, lydimi 10 mokytojų, išvyko į etnokultūrinę ekspediciją „Balio Buračo takais" maršrutu Karmėlava - Kulautuva - Karmėlava. Ekspedicijai pasirinktas netradicinis keliavimo būdas, t.y. plaukimas laivu "Tolstojus". Nors kelionė į Kulautuvą truko apie vieną valandą, ji visiškai neprailgo, kadangi buvo galima grožėtis Kauno rajono miestelių panoramomis: Kačergine ir ją puošiančiomis skulptūromis iš akmenų, Zapyškiu ir jo garsiąja gotikine bažnyčia, pagoniškų švenčių simboliais, skaičiuoti pakeliui paliekamus piliakalnius, kuriuos detaliai yra aprašęs savo knygose Balys Buračas. Mokiniai ir mokytojai ne tik grožėjosi gamtiniais - istoriniais - architektūriniais objektais, bet ir intensyviai dirbo, traukdami burtus bei sudarydami darbo grupes, pasiruošdami netradicinei pamokai kurortiniame miestelyje Kulautuvoje, kuris dar tarpukariu buvo laikomas vienu garsiausių kurortų Lietuvoje.

Atvykę į Kulautuvos miestelį, mokiniai gavo orientacinę - pažintinę užduotį, kurią turėjo atlikti grupėmis per nurodytą laiką. Šios užduoties metu mokiniai ne tik parodė savo gebėjimą dirbti grupėje, tačiau ir orientacinius žemėlapio skaitymo gebėjimus, viešojo kalbėjimo kompetenciją. Ieškodama nurodytų objektų, kiekviena grupė susipažino su miestelio infrastruktūra, svarbiausiais istoriniais įvykiais, rekreacinėmis zonomis, gamtiniais - architektūriniais objektais, prie kurių turėjo įsiamžinti, kurdami video filmuką arba pasidarydami „asmenukę"...

Atsisveikindami su miesteliu, mokiniai prieplaukoje sukūrė įdomias mandalas iš įvairių miestelyje rastų gamtinių medžiagų ir tęsė ekspediciją laivu Kauno miesto link, veždami surinktą etnografinę medžiagą ir daugybę įspūdžių...

Neringa Miškinienė, istorijos mokytoja

Ar Jūs dalyvavote ypatingoje ekspedicijoje? Susipažinkite su dalyvių atsiliepimais!

Prieplaukoje pamatėme, kad laivas didelis ir ten gali sutilpti net 100 žmonių. Plaukiant visiems buvo smagu: keliautojai linksmai šnekučiavosi ir gerėjosi gamta... O Kulautuvoje, išlipę iš laivo, susirinkome prie savo komandų kapitonų, susipažinome, pasiskirstėme pareigomis ir ėjome vykdyti užduočių. Oras pasitaikė mums palankus, buvo šilta ir nevėjuota. Su savo komanda ėjome takeliu, kol priėjome ženklą: Dievybės. Mūsų komandai buva paskirta užduotis - surasti Pikuolio dievybę, mes ją suradom ir įamžinom!.. Taigi kelionė buvo labai nuostabi.
Viktorija R., 7 kl.

Mums kelionė į Kulautuvą tikrai patiko. Plaukimas laivu buvo smagus, matėsi gražūs pavasariniai vaizdai...Atplaukę vykdėme užduotis, kurios buvo pati smagiausia dalis: fotografavome, filmavome įvairius objektus. Kelionėje buvome tikrai geros nuotaikos, norėtume daugiau tokių kelionių!
Urtė ir Meda, 7 kl.

Kulautuvoje yra daug gražių istorinių vietų, ir mes turėjome jas nufotografuoti, prie kai kurių atlikti užduotis. Mūsų grupė taip stengėsi, kad įvykdė daugiau užduočių, nei reikėjo pagal planą. Kai grįžom, visi buvome pavargę, bet su šypsena...
Eimantas J., 5 kl.

... man labai patiko Kulautuvoje, garlaivyje ir visur kitur (apie tai papasakojau tėvams ir draugams), norėčiau vėl pakartoti šią kelionę. Buvo smagu!
Domantas K., 5 kl.

…atplaukę susiradome savo komandas, tada ir prasidėjo visi nuotykiai. Labiausiai patiko, kai vaikščiojome po Kulautuvą. Ten dalyvavome orientacinėse varžybose ir sužinojome daug informacijos. Grupės vadovė devintokė Vijoleta įgarsino mūsų sukurtus filmukus. Fotografė turėjo labai gerą kamerą, tad nuotraukos buvo kokybiškos… Tai buvo įdomi kelionė, aš buvau grupės vadovės dešinioji ranka. ..Rekomenduoju visiems plaukti laivu! Juk tai labai linksma!
Monika S., 5 kl.