Moksleivių patirtis netradicinėmis ugdymosi sąlygomis


2017 m. balandžio 1-8 dienomis Karmėlavos B.Buračo gimnazijos moksleiviai dalyvavo antrojoje Mainų su Italija dalyje. Daugeliui tai buvo ne tik pirmas skrydis lėktuvu, bet ir pirmoji išvyka į užsienį, ir pirmoji patirtis gyvenant atskirai nuo tėvų, itališkoje šeimoje.


Visi kartu Veronoje

Pažinome ne tik itališką šeimų gyvenimą. Luca Pacioli gimnazijoje mūsų partneriai mokė mus itališkų gestų, nes tai neatsiejama jų kultūros dalis. Vaikai džiaugėsi galėdami parodyti savo anglų kalbos žinias dalyvaudami anglų kalbos pamokose. Labai smagi buvo kūno kultūros pamoka, tarptautinėse grupėse atliekant gimnastines grupines figūras ir žaidžiant komandinius žaidimus.

Partnerinės gimnazijos moksleiviai patys pravedė mums ekskursiją po Cremos miestelį, buvome pasveikinti miesto merės. Veronoje aplankėme įžymųjį Romeo ir Džiuljetos balkonėlį ir prisiminėme W.Šekspyro aprašytą jų meilės istoriją. Bergame susipažinome su miesto istorija ir žavėjomės panorama atsiveriančia nuo miesto pilies sienų. Milane sužinojome, kad Duomo Katedra buvo statoma net 600 metų, stebėjomės jos didingumu ir puošnumu. Lankydamiesi senoviniame mieste Sirmione prie Garda ežero ragavome pačius skaniausius itališkus ledus.

Džiaugiamės, kad šiųmetiniai mainų dalyviai įgavo bendravimo patirties: vieni su savo italu partneriu tapo geriausiais draugais ir buvo labai sunku išsiskirti, jaunesnieji mainų dalyviai gal džiaugėsi, kad pagaliau grįžta į pasiilgtus namus... Tačiau visi išmoko šiek tiek daugiau savarankiškumo, tolerancijos, draugiškumo, išmoko šypsotis, kai ne viskas vyksta pagal jų norus, be abejo, patobulino anglų kalbos, istorijos, geografijos žinias bei pramoko itališkai.

Kitais metais tęsime mainus ir džiaugsimės, jei dar daugiau mūsų gimnazijos moksleivių ugdysis netradicinėmis sąlygomis.

Mokytojos Rūta Kaltenienė ir Aida Valatkevičienė


Pirmasis skrydis lėktuvu


Sveika Italija


Milano Katedra


Darbas kartu


Džiuljetos balkonėlis Veronoje


Ech, tie itališki ledai..


Ekskursija po Crema


Gražusis Bergamas


Kaip mes laukiami


Kartu smagiau


Kūno kultūros pamoka


Linkėjimai iš Lietuvos


Mes italų spaudoje


Mes-jėga


Milano Pilis


Mokomės anglų kalbos


Mokomės gestų kalbos


Pas Crema miesto mere


Pavargę po istorinių kelionių


Sportuojame kartu


Sunku išsiskirti