Užgavėnės Ramučiuose pagal šiuolaikinę muziką


Staiga atšilusią paskutiniąją kalendorinę žiemos dieną į Ramučių kultūros centro kiemą sugūžėjo šiuolaikiniai užgavėniautojai. Bandydami dideliu triukšmu, trankiais šokiais ir garsia šiuolaikiška muzika negrįžtamai išvaryti žiemą. Ramučių kultūros centras susirinkusius gyventojus bei užgavėniautojus vaišino gardžiais bei itin riebiais blynais su uogienę ir karšta arbata.

Šventė prasidėjo triukšminga eisena, kurioje dalyvavo visi susirinkę Ramučių ir apylinkių gyventojai. Pasibaigus eisenai renginio vedėjos Čigonė ir Lašininis nutarė išsiaiškinti sportinių varžybų metu, kas per žiemą gulinėjo, o kas pajudėt neužmiršo. Vėliau vyko įspūdingiausių kaukių pasirodymai ant podiumo. Kaukių pasirodymo komisijos pirmininkas buvo paskirtas Kauno rajono savivaldybės tarybos narys Jonas Mačiulis. Taip pat šventės metu vyko „Blynų valgymo čempionatas“, kurio metu nugalėtojas suvalgė tris didelius, riebius blynus. Sportinių rungtynių – estafečių metu vyko šokinėjimas su maišais, „Gaidžių peštynės“, vinies kalimas į kulbę ir, be abėjo, nugalėtojų apdovanojimai. Užgavėnių šventės metu Ramučių ir aplinkinių miestelių gyventojams pasirodymą dovanojo Ramučių kultūros centro moterų linijinio šokių grupė „Saulėgrąžos“ (vad. Rasa Banevičiūtė).

Kaip ir visose Užgavėnių šventėse, taip ir Ramučių kultūros centre vyko Lašininio ir Kanapinio kova dėl valdžios. Be abejonės šią kovą laimėjo Kanapinis, kuris ir atnešė pavasarį į mūsų kiemus. Šventės kulminacija tapo atsisveikinimas su liepsnojančia More.

Režisierė Aistė Rudavičienė