Karjeros planavimo diena


Ar norėčiau ateityje pilotuoti sraigtasparnį? Ko jau šiandien turiu išmokti, kad baigęs mokyklą galėčiau siekti inžinieriaus karjeros ir projektuoti sunkvežimių priekabas? Kas yra svarbiausia farmacijos laboranto darbe? Ar man patiktų dirbti oro uosto gaisrinėje arba skrydžių valdymo bokšte? Kaip naujosios technologijos kasdien mums sukuria naujų darbo vietų ir padeda planuoti būsimąją karjerą?

Į šiuos ir kitus klausimus lapkričio 23 d. atsakinėjo Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos mokiniai. Netradicinių pamokų metu visos klasės lankė įvairias įmones ar įstaigas Karmėlavos seniūnijoje, Kaune, Panevėžyje.

Už mokinių supažindinimą su savo darbo specifika, įsidarbinimo ir karjeros galimybėmis dėkojame VĮ „Lietuvos oro uostai“ Kauno filialo darbuotojams, Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje esančių UAB „Aconitum“ ir UAB „Elinta“ darbuotojams, aviacijos kompanijos UAB „Avia Baltika“ pilotų rengimo centrui, AB „Lietuvos paštas“ Kauno centrinio pašto darbuotojams, Kauno teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centrui, Panevėžyje esančioms įmonėms UAB „Schmitz Cargobull Baltic“ ir UAB „Antraža“.

Mokiniai matė sunkvežimių priekabų gamybos, buitinių atliekų rūšiavimo procesus, susipažino su sraigtasparnio piloto darbo specifika ir išbandė skrydį mokomuoju sraigtasparnio modeliu, stebėjo, kaip skrydžių vadovas nurodo lėktuvo ekipažui leistis arba pakilti, domėjosi ugniagesių technika ir veiklos ypatumais, klausė naujųjų technologijų kūrėjo, UAB „Elinta“ vadovo, paskaitos ir kitų įdomių dalykų. Aptariant netradicines pamokas mokiniai pabrėžė, kad jiems yra svarbu ne tik teoriškai girdėti apie profesijas, bet ir gyvai pamatyti, išbandyti, patirti.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Jurgita Stripeikienė